Menü

TOP_PLUSZ-1.1.3-21-KO2-2022-00002

Aktív és interaktív turisztikai fejlesztések a Dunától a Bakonyaljáig

Kedvezményezett neve (a konzorcium vezetője): Komárom-Esztergom Vármegye Önkormányzata

Konzorciumi tagok:

  • Almásfüzitő Község Önkormányzata
  • Ácsteszér Község Önkormányzata
  • Bábolna Város Önkormányzata
  • Duna-Gerecse Turisztikai Nonprofit Kft.
  • Létesítményeket Üzemeltető Közhasznú Nonprofit Kft. (Oroszlány)
  • Tata Város Önkormányzata

A fejlesztés tárgya: Aktív és interaktív turisztikai fejlesztések a Dunától a Bakonyaljáig
A támogatás összege: 497.347.890 Ft
A támogatás intenzitása: 100%
A projekt tervezett befejezési dátuma: 2025. december 31.

A projekt tartalma:

A projekt célja a vármegye természeti és kulturális örökségére építve olyan fejlesztések megvalósítása, melyek a meglévő attrakciók, turisztikai célpontok szolgáltatásait bővítik, fejlesztik, új szolgáltatásokat hoznak létre. Mindez elősegíti az adott település, kistérség, a vármegye fejlődését, megismerhetőségét, hozzájárulva a térség gazdasági teljesítményéhez. A kínálati elemek kialakítása során kiemelt figyelmet fordítunk a tudatos turizmusra, biztosítva az aktív- és ökoturisztikai szolgáltatások alapját jelentő környezeti, táji értékek megőrzését.

A Komárom-Esztergom Vármegyei Önkormányzat látja el a projektmenedzseri és a marketing -és kommunikációs tevékenységgel kapcsolatos feladatokat. Ezen feladatokban osztozik a Duna-Gerecse Turisztikai Nonprofit Kft-vel, mely szervezet alkalmazza a projektben kötelező turisztikai szakértőt is.

A projektben az egyes helyszíneken az alábbi fejlesztések valósulnak meg:

Almásfüzitő

A projekt célja az Azaum Római Táborban „Mit adtak nekünk a rómaiak” harcászati és tudománytörténeti interaktív kiállítás létrehozása. Az interaktivitást ezen fejlesztés esetében a megfogható, felpróbálható, kipróbálható replikák, a közös erőkifejtést is igénylő szabadtéri játékok biztosítják. Egy egyedileg gyártott faltörő kos kerül a tábor falához felállításra, melyet a látogatók ténylegesen mozgásba hozhatnak, és egy erre a célra épített falat „támadhatnak” meg vele. Annak érdekében, hogy a bemutató helyet felkeresők minél jobban bele tudják élni magukat az ókori világba, felnőtt férfi katonai / felnőtt női és gyermek polgári ruházatok beszerzése is megtörténik, melyeket az ott tartózkodás alatt a látogatók magukra ölthetnek. Mivel a római kori találmányok, technikai újítások tárháza elég széles, ezekkel a virtuális térben ismerkedhetnek meg a látogatók.

Almásfüzítő Faltörő kos látványterve négy keréken guruló fa váz

Ácsteszér

Egy aktív turisztikai információs és szolgáltatási központ létrehozása a cél, építve az „e-mentes” aktív helyváltoztatási formákra, a térség teljes turisztikai termékfejlesztési tevékenységével együtt. Az érintett ingatlanon már rendelkezésre áll egy központi épület turisztikai információs iroda céljaira, szociális helyiségekkel, melyhez jelen pályázatból létrehozásra kerül egy kültéri rendezvénytér, a meglévő pajtában, pincében egy szabadulószoba, a bérelhető aktív turisztikai eszközöknek tároló kerül kiépítésre. Emellett Ácsteszér egy másik helyszínén programkínálat-bővítés céljából egy motorik park és egy élményösvény épül.

Ácsteszér pajta látványterve piros cseréptetős új épület ha és tégla berakásokkal

Bábolna

A projekt keretében kiépítésre kerül az egykori bábolnai téglavető emlékhelye, az ún. Téglárium, ezen túlmenően megvalósulnak önálló attrakció-fejlesztésként szelfipontok és a városba érkező látogatók fogadási feltételeit, komfortérzetét javító fejlesztésként okospadok.

Bábolna, Téglárium látványterve téglafal lapos tetős épület körülötte zöld növényzet

Oroszlány

Az Oroszlányi Bányászati Múzeumbana fejlesztés célja az egykori földalatti bányatérség felszínen történő felfedezését segítő kincskeresőjáték-család bevezetése. Ennek révén megteremthető az összeköttetés – az egykori „grófi úton” keresztül – a majki Kamalduli Remeteség és az Oroszlányi Bányászati múzeum között, mely hosszabb itt tartózkodást biztosít.

Oroszlány Bányászati Múzeum a fejlesztés helyszíne nagy ablak előtt a földön 20 cm magas emelvény

Tata

A Kőfaragó ház látogatóközpont II. üteme kerül megvalósításra, mint jelentős turisztikai attrakció további infrastrukturális és szolgáltatói fejlesztés a komplex élményszerzés érdekében. A fejlesztés elsődleges célja az attrakció vendégfogadási kapacitásának növelése, mivel a műemlék épület adottságaiból adódóan korlátozott befogadóképességű belső terek jelenleg csak kis létszámú kulturális és szabadidős programok, rendezvények megtartását teszik lehetővé.

A projektről bővebb információt az alábbi honlapokon találhat:

További információ kérhető:
Pretsner Lilla pályázati referens (Komárom-Esztergom Vármegye Önkormányzata)
Elérhetőség: +36 20 442 44 87, pretsner.lilla@kemoh.hu

Galéria

Megszakítás